Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

DAČIĆ RAZGOVARAO SA AMBASADOROM MAROKA

01/11/2023 15:11 Redakcija RTV Puls

BEOGRAD, 11.januar – Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić primio je danas u kurtoaznu posetu ambasadora Maroka u Beogradu Muhameda Belhaža.


Ambasador Belhaž je čestitao prvom potpredsedniku Vlade i ministru spoljnih poslova Ivici Dačiću na ponovnom postavljenju na ovu dužnost.

Ministar Dačić je istakao spremnost Republike Srbije da nastavi da razvija sveukupnu saradnju sa Marokom, uključujući razmene poseta na visokom i najvišem nivou. Ukazao je i na potencijale za
dalje jačanje privredne saradnje, navodi se u saopštenju MSP Srbije.

Sagovornici su se složili da postoji prostor za jačanje bilateralnih odnosa i u drugim oblastima od zajedničkog interesa.

Šef srpske diplomatije je posebno zahvalio Maroku na principijelnoj i doslednoj podršci očuvanju suvereniteta i teritorijalne celovitosti Srbije u skladu sa međunarodnim pravom.


Izvor: Kosovo Online
Foto: MSP Srbije

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.