Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

DECA SA POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU SA KOSOVA U POSETI KOD GRADONAČELNIKA NOVOG SADA

12/12/2025 16:46 Redakcija RTV Puls

NOVI SAD, 12.decembar – Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin primio je danas u Gradskoj kući decu i mlade sa poteškoćama u razvoju iz Dnevnog centra „Podrži me – 9. januar“ iz Severne Mitrovice, koji borave u Srbiji od 11. do 14. decembra u organizaciji Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banjaluke i ženske pevačke grupe „Novosadske šmizle“. Prijemu su prisustvovali predsednik tog Odbora Milorad Arlov i rukovodilac Dnevnog centra „Podrži me – 9. januar“ Ivana Rakić.


Kako se navodi u saopštenju Odbora za pomoć, to je bio veoma emotivan i važan prijem, kao i obećanje gradonačelnika Žarka Mićina za podršku i dalju saradnju sa ovom kategorijom dece i mladih, kao i Dnevnim centrom „Podrži me – 9. januar“.

„Članovi Dnevnog centra „Podrži me – 9. januar“ su u trodnevnoj poseti Novom Sadu, srpskoj Atini, gde će obići mnoge centre i škole koje okupljaju ovakve kategorije dece i mladih. Ova poseta, u stručnom smislu, ima veliki značaj za njih. Gradonačelnik je bio oduševljen posetom i u okviru svojih mogućnosti obećao pomoć gostima iz Kosovske Mitrovice, koji prvi put organizovano borave u Novom Sadu, zahvaljujući Odboru i Ženskoj pevačkoj grupi „Novosadske Šmizle“, navodi se u saopštenju.

Dodaje se da je njihov boravak od 11. do 14. decembra u Novom Sadu obezbedio Odbor iz svojih humanitarnih sredstava, zahvaljujući humanosti Republike Srpske.

„Domaćin i organizator njihovog trodnevnog boravka je ženska pevačka grupa „Novosadske Šmizle“, koja ih je posetila u Kosovskoj Mitrovici i koja sutra, 13. decembra, u novosadskoj Sinagogi organizuje za njih humanitarni koncert“, ističu iz Odbora za pomoć.

Dodaje se da se Milorad Arlov zahvalio gradonačelniku Žarku Mićinu na srdačnom prijemu i bratskoj dobrodošlici gostiju sa Kosova. Kratko je prezentovao rad Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banja Luke i njegove humanitarne projekte.

„Ivana Rakić, rukovodilac Dnevnog centra „Podrži me – 9. januar“ emotivno je opisala rad centra i život Srba na Kosovu i Metohiji. Arlov je gradonačelniku u znak zahvalnosti uručio knjigu Odbora „Humano srce Srpske“ autora Slavka Basare i šal Republike Srpske i Srbije, dok je Rakićeva gradonačelniku poklonila sliku koju su naslikala deca i mladi Dnevnog centra u svojoj radionici“, navode iz Odbora za pomoć.

Oni su pozvali Novosađane da sutra dođu na koncert i podrže ovu kategoriju dece i mladih.

„Mi našu pomoć i humanost prema njima nastavljamo“, zaključuju iz Organizacije.

Izvor: Kosovo Online
Foto: Odbor za pomoć

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.