PRIŠTINA, 7. jun – Lider Pokreta Samoopredeljenje i kandidat te stranke za premijera Aljbin Kurti glasao je na Pravnom fakultetu u Prištini i pozvao građane da iskoriste demokratsko pravo i glasaju.
„Danas je lep i važan dan, sunčana nedelja. Pozivam sve građane Republike Kosovo da iskoriste svoje građansko pravo, da iskoriste ovu demokratsku mogućnost i glasaju na parlamentarnim izborima, koji će odlučivati o sastavu Skupštine Kosova”, rekao je Kurti.
Bivša predsednica Kosova Vjosa Osmani poručila je nakon glasanja da očekuje da će izbori doprineti brzom formiranju institucija i izlasku Kosova iz političke krize. Pozvala je građane da učestvuju u izbornom procesu i istakla značaj što skorijeg formiranja institucija, prenosi Ekonomija onlajn.
Izvor: Kosovo Online
Foto: Tanjug
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.