Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

LITURGIJA U MANASTIRU GRAČANICA POVODOM OBELEŽAVANJA VIDOVDANA

06/28/2026 10:06 superadminpuls

GRAČANICA, 28. jun – Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, uz sasluženje mitropolita i episkopa Srpske pravoslavne crkve, služi liturgiju u manastiru Gračanica povodom Vidovdana.
Više stotina Srba je ns liturgiji koji su iz različitih krajeva Srbije, ali i regiona, došli da obeleže ovaj praznik u Gračanici.

Na liturgiji prisustvuju zamenici direktora Kancelarije za KiM Dušica Nikolić i Miloš Terzić, pomoćnica direktora Kancelarije za KiM Milena Parlić, predstavnici lokalnih institucija kao i brojni zvaničnici iz centralne Srbije, ali i regiona koji su proteklih dana stigli kako bi zajedno sa narodom na Kosovu obeležili Vidovdan.

U blizini manastira povećano je prisustvo kosovske policije.

Izvor i foto: RTV Gračanica

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.