BEOGRAD, 18. maj – Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Nikolić izjavila je danas da Srbi na novim vanrednim izborima za skupštinu u Prištini, zakazanim za 7. jun, treba da stanu pod jedan barjak i podrže Srpsku listu, koja, kako je istakla, jedina zastupa srpske nacionalne interese, prenosi RTV.
Nikolić je rekla da se na izbornoj listi Srpske liste nalazi 25 kandidata koji su se pokazali kao istinski borci za srpski narod.
„To su ljudi čestiti, čistih biografija, koji su se u prethodnom periodu pokazali kao istinski borci za srpski narod. Na građanima je da izaberu 10 najboljih za koje smatraju da mogu da ih predstavljaju“, rekla je Danijela Nikolić za Pink.
Dodala je da Srpska lista ima standardno biračko telo i da je srpski narod na Kosovu u prethodnom periodu uvek gledao ka Srpskoj listi, koja, kako je istakla, ima koordinaciju sa Beogradom.
Osvrćući se na to što je Srpska lista odlukom CIK-a u Prištini za predstojeće izbore dobila 14 od ukupno 38 komisija u biračkim odborima, Nikolićeva je kazala da Aljbin Kurti ponovo pokušava na sve moguće načine da ne dozvoli Srpskoj listi da ima svoje posmatrače i podsetila da je ta stranka zbog toga podnela žalbu Izbornom panelu za žalbe i predstavke.
Nikolić je rekla da u Prištini postoje institucionalna kriza i kolaps sistema, ukazujući na to da se samo nekoliko meseci nakon redovnih izbora održavaju vanredni izbori za skupštinu.
„Da mogu da naprave jednu čvrstu vladu koja može da traje i da to ima nekog smisla, oni bi to do sada uradili. Pitanje je da li će to moći i posle 7. juna i koliko će neka buduća vlada imati smisla“, ocenila je Nikolić.
Prema njenom mišljenju, nazire se veliki politički sukob među Albancima.
„Ali to je njihova stvar. Na nama je da 7. juna svi stanemo pod jedan barjak, ostvarimo dobar rezultat i pokažemo Aljbinu Kurtiju da, bez obzira na sve što radi protiv Srpske liste i srpskog naroda, mi nismo igračka kojom može da se poigrava na bilo koji način“, istakla je predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju.
Izvor i foto: Kosovo Online/RTV
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.