Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

OSMANI SA SORENSENOM, UZ OBELEŽJA KOSOVA, O BUDUĆEM PUTU DIJALOGA BEOGRADA I PRIŠTINE

02/14/2025 14:27 Redakcija RTV Puls

MINHEN, 14.februar – Predsednica Kosova Vjosa Osmani sastala se u Minhenu sa novim predstavnikom EU za dijalog Peterom Sorensenom, sa kojim je razgovarala o najnovijim dešavanjima i o budućem putu za dijalog Beograda i Prištine.


Osmani je u objavi na društvenoj mreži „X“ istakla da Kosovo ostaje nepokolebljivo u radu sa saveznicima kako bi osiguralo da proces dijaloga dovede do međusobnog priznavanja.

„U Minhenu sam imala prvi sastanak sa novim predstavnikom EU za dijalog, Peterom Srensenom. Razgovarali smo o najnovijim dešavanjima i o budućem putu za dijalog Kosovo-Srbija. Kosovo ostaje nepokolebljivo u radu sa našim saveznicima kako bi osiguralo da proces dijaloga dovede do međusobnog priznavanja i zaštite našeg ustava, suvereniteta i teritorijalnog integriteta“, istakla je Osmani.

Interesantno da je sastanak održan pod obeležjima Kosova i EU, iako EU ne priznaje Kosovo i u procesu dijaloga je statusno neutralna, pa samim tim i specijalni izaslanik za dijalog trebalo bi da bude statusno neutralan.

Prema objavljenim fotografijama na društvenim mrežama, sastanak je održan u formatu na statusno ravnopravnim bilateralnim osnovama.


Izvor: Kosovo Online
Foto: “X”

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.