BEOGRAD, 30. maj – Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je da oni koji su pucali u leđa Dragiši Galjaku i brutalno pretukli Dušana Obrenovića i još 50 Srba tokom protesta pre godinu dana u Zvečanu slobodno šetaju.
Petković je tako reagovao na navode predsednice Kosova Vjose Osmani da je “prošlo godinu dana od napada na pripadnike Kfora na severu Kosova, a da odgovorni i dalje šetaju po Srbiji”.
“Oni koji su pucali u leđa Dragiši Galjaku i brutalno pretukli Dušana Obrenovića i još 50 Srba slobodno šetaju eklatantno nekažnjeno Vjoso Osmani! I Priština je godinu dana terorisala Srbe, a vaši gaulajteri vladaju na osnovu samo 3,5 posto glasova Albanaca”, napisao je Petković na društvenoj mreži “X”.
Dodao je da je vladajući režim na Kosovu pretvorio opštine u “narko jazbine”.
“Oružanom silom zatvorili ste filijale Poštanske štedionice i blagajne, a vaši nasilnici svakodnevno maltretiraju Srbe terajući ih sa Kosova i Metohije. Ovo je realnost vaše i Kurtijeve “pravne države” i “demokratije”, poručio je Petković.
Izvor i foto: Kosovo Online
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.