Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

VUČEVIĆ: MEĐUNARODNA ZAJEDNICA HITNO DA REAGUJE NA KONTINUIRANO UGNJETAVANJE SRBA

06/28/2026 19:28 Redakcija RTV Puls

BEOGRAD, 28.jun – Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević pozvao je danas međunarodnu zajednicu da pod hitno reaguje na kontinuirano ugnjetavanje srpskog naroda od strane režima u Prištini, nakon što je na Gazimestanu, po zavrsetku parastosa kosovskim junacima, privedeno najmanje 10 Srba.

Vučević je u objavi na Instagramu najoštrije osudio “teror koji je Kurtijeva takozvana kosovska policija sprovodila nad Srbima kod spomen-obeležja na Gazimestanu, ne dozvoljavajući im da mirno i dostojanstveno obeleže veliki praznik Vidovdan”.

Istakao je da posebno uznemirava činjenica da je među maltretiranim i privedenim bilo i dece srpske nacionalnosti.
Režim u Prištini je, prema njegovim rečima, još jednom pokazao da ne poštuje verska i građanska prava srpskog naroda na Kosovu i da mu je jedini cilj da onemogući ostanak i opstanak srpskog naroda na svojim vekovnim ognjištima.

“Mi nikada nećemo odustati od demokratske i političke borbe za mir, istinu, pravdu i ostanak našeg naroda na Kosovu i Metohiji. Vidovdan je dan kada se sve vidi – ko je vera, a ko nevera”, naveo je Vučević.

Pripadnici tzv. kosovske policije danas su na Gazimestanu priveli više osoba, po završetku parastosa Kosovskim junacima.

Pripadnici kosovske policije su nakon parastosa zatvorili metalna vrata na ulazu u spomen kompleks, odakle su iz mase izdvojili više osoba koje su u policijskom vozilu odveli sa Gazimestana.

Parastos Kosovskim junacima održan je na Vidovdan, dan kad se odigrao Boj na Kosovu.

Izvor i foto: Tanjug

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.