Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

OPŠTINA GRAČANICA DONIRALA MEDICINSKU OPREMU ZDRAVSTVENIM USTANOVAMA

03/02/2026 14:17 superadminpuls

GRAČANICA, 2. mart – Opština Gračanica donirala je vrednu medicinsku opremu zdravstvenim ustanovama u Gračanici i Lapljem Selu, sa ciljem unapređenja zdravstvenih usluga, saopštila je ova Opština.
Internoj klinici u Lapljem Selu doniran je ultrazvučni aparat za ehokardiografiju, dok su ginekološkom odeljenju u Gračanici uručena dva topla stola za bebe. Medicinsku opremu obezbedilo je opštinsko Odeljenje za zdravstvo i socijalnu zaštitu, navodi se u saopštenju opštine.

Tim povodom zdravstvene ustanove obišli su direktorka za zdravstvo Zorica Milić, direktor administracije Vladica Trajković i šef kabineta predsednika opštine Dušan Petrović, koji su sa rukovodstvima ustanova razgovarali o daljim potrebama i unapređenju uslova rada.

„Posebno nas raduje nabavka nedostajućeg ultrazvučnog aparata, koji je među najmodernijima i značajno će unaprediti dijagnostiku. Sve je nabavljeno u koordinaciji sa zdravstvenim ustanovama, na osnovu njihovih potreba. Opština će i ubuduće nastaviti da podržava zdravstveni sistem i ulaže u opremu i uslove rada, kako bi građani imali kvalitetnu i dostupnu zdravstvenu zaštitu“, rekla je Milić.

Na doniranoj opremi i kontinuiranoj podršci lokalne samouprave zahvalio je direktor bolnice Bratislav Lazić, naglasivši da će nova medicinska sredstva doprineti efikasnijem radu i boljoj zdravstvenoj usluzi za pacijente.

Predstavnici Opštine Gračanica poručili su da lokalna samouprava ostaje posvećena unapređenju zdravstvene zaštite i stvaranju boljih uslova za lečenje građana, te da će i u narednom periodu nastaviti sa ulaganjima u zdravstveni sistem.

Izvor i foto:Kosovo Online/ Opština Gračanica

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.