ŠTRPCE, 26.jun – Predškolska ustanova „Šarsko lane“ danas je u Domu kulture „Sveti Sava“ u Štrpcu priredila završnu priredbu kojom se oprostila od mališana najstarije vaspitne grupe, koji od jeseni prelaze u pripremni predškolski program.
Roditelji, porodice i prijatelji u publici sa osmesima i ponosom pratili su nastup najmlađih.
Priredba je poseban događaj za decu koja uskoro završavaju vrtić i kreću u novo poglavlje – predškolsko obrazovanje.
Kroz bogat program, mališani su pokazali kreativnost, zajedništvo i trud uložen tokom odrastanja u vrtiću.
Vaspitačica Suzana Račićević ističe da je iza svakog nastupa mnogo rada, ali i mnogo lepih trenutaka, druženja i uspomena koje će deca poneti.
„Utisci su sveži i predivni da bi stali u nekoliko reči, srce mi je puno. Kada sam ih videla kako ponosno i samouvereno stoje na bini, shvatila sam da se uloženi trud, svaki zajednički proveden dan i svaka proba isplatila do poslednje sekunde. Bilo je svega, i suza i smeha, ali pre svega mnogo ljubavi. Ova generacija je zaista posebna, pokazali su nam da se od onih malih trogodišnjaka koji su sa suzama u očima prvi put zakoračili u prostorijama našeg vrtića, izrasli u prave velike ljude spremne za školu i nove pobede. Iskloristila bih priluku da se od srca zahvalim roditeljima na partnerstvu i saradnji svih ovih godina. Ovim danas smo zatvorili jedno poglavlje u vrtiću, ali smo im ujedno širom otvorili vrata za sve što ih čeka“, kazala je Račićević i poručila budućim predškolcica da su vaspitačice ponosne na njih.
Ovim nastupom mališani su stavili tačku na lepo poglavlje detinjstva i pokazali da su spremni za nove korake. Uz osmehe, aplauze i najlepše želje, ispraćeni su u nove školske avanture.
Izvor i foto: Kosovo Online
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.