Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

DESET ZDRAVSTVENIH RADNIKA POVRATNIKA DOBILO UGOVOR, MEĐU NJIMA I BRAČNI PAR KOJI ĆE RADITI U PASJANU

04/17/2025 13:45 Redakcija RTV Puls

BEOGRAD, 17. april – U Ministarstvu zdravlja Srbije dodeljeni su ugovori o radu za deset zdravstvenih radnika koji su se vratili iz inostranstva, među kojima je i medicinska sestra Aleksandra Antanasijević sa suprugom Aleksom Kovačevićem. Nakon života u Francuskoj, ovaj bračni par odlučio je da karijeru nastavi u Domu zdravlja Gnjilane, u ambulanti u Pasjanu.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva zdravlja, državna sekretarka Ivana Stašević Karličić poželela je dobrodošlicu bračnim parovima Saši Veličkoviću i Jeleni Todorović, strukovnim fizioterapeutima koji se nakon boravka u Nemačkoj vraćaju u Leskovac, bračnom paru Almini Košuti i Kemalu Trtovcu, koji će nakon Nemačke raditi u Domu zdravlja Tutin, kao i medicinskoj sestri Aleksandri Antanasijević koja se sa suprugom Aleksom Kovačevićem iz Francuske vraća na Kosovo, gde će oboje raditi u DZ Gnjilane, ambulanta Pasjane.

„Takođe, ugovori su dodeljeni i dr Ivanu Brzakoviću koji se nakon 15 godina rada u Crnoj Gori vraća u UKCS, medicinskoj sestri Maji Purić koja se iz Švedske vraća u OB Jagodina, Aleksandri Gvojić koja će nakon Nemačke karijeru nastaviti u DZ Inđija, i Tanji Đorđević, defektologu koji se nakon 25 godina rada u Norveškoj vraća u zemlju radi profesionalnog angažmana u okviru novoformiranog Centra za rani razvoj deteta“, ističe se u saopštenju ministarstva.

Ministarstvo zdravlja otvorilo je krajem prošle godine posebnu Kancelariju za saradnju sa dijasporom, odnosno  zdravstvenim radnicima koji trenutno žive i rade u inostranstvu, u okviru koje je posao u bolnicama i domovima zdravlja dobilo više od 75 zdravstvenih radnika.

Izvor: Kosovo online

Foto: Ministarstvo zdravlja Srbije

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.