GNJILANE, 22.decembar – Kosovska policija u koordinaciji sa Državnim tužilaštvom uklonila je nadzorne kamere u opštinama sa većinski srpskim stanovništvom Klokot, Parteš i Ranilug kod Gnjilana.
Ovu vest je za portal rtv21.tv potvrdio portparol policije za region Gnjilana Valjon Osmani.
Osmani je naveo da su kamere uklonjenje zbog krivičnog dela “fotografisanje i drugo neovlašteno snimanje”.
„Područna uprava policije Gnjilane je 21.12.2023. godine, u koordinaciji sa državnim tužilaštvom, sprovela naredbu nadležnog suda u Gnjilanu, na osnovu koje je oduzela kamere koje su se nalazile na javnim mestima u opštinama Klokot, Parteš i Ranilug. Zaplena je izvršena zbog osnovane sumnje da je izvršeno krivično delo „Fotografisanje i druga neovlašćena snimanja“ iz člana 202 KPRK, u prilog Zakona o Policiji Kosova pod brojem 04/L-076, član 25 i zakon broj 06/L-082 za zaštitu ličnih podataka“, rekao je Osmani.
On je rekao da je povodom ovog naloga državnog tužioca pokrenut i krivični postupak, a da je predmet kod istražnog tužioca u Gnjilanu.
Izvor: Kosovo Online/RTV21
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.