Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

ODBORNICI U NOVOM BRDU POLOŽILI ZAKLETVU, SAŠA MILOŠEVIĆ PREUZEO DRUGI MANDAT

12/05/2025 13:22 Redakcija RTV Puls

BOSTANE, 5.decembar – U Novom Brdu danas je održana konstitutivna sednica na kojoj su verifikovani mandati novoizabranih odbornika, čime je započeo rad novog saziva lokalne skupštine.

Za gradonačelnika opštine Novo Brdo i u ovom mandatu, drugom  po redu, izabran je Saša Milošević. Nakon polaganja zakletve, Milošević je zahvalio građanima na podršci i istakao da će se lokalna samouprava i dalje zalagati za stabilnost i bolji kvalitet života svih meštana Novog Brda.

Od 15 odborničkih mesta devet je pripalo „Srpskoj listi“.

Današnjim činom započinje novi četvorogodišnji mandat opštinskih rukovodstava, nakon nedavno održanih izbora na kojima je „Srpska lista“ osvojila većinu u svim srpskim sredunama.

Pored građana ove opštine, svečanoj sednici prisustvovali su i predstavnici Srpske pravoslavne crkve i islamske zajednice.

 Izvor i foto: Rtv Puls

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.