PRIŠTINA, 3.jun – Vršilac dužnosti šefa Kancelarije EU na Kosovu Eva Palatova dočekala je danas u Prištini predsednika Evropskog saveta Antonia Koštu i poručila da postoji stvarna prilika za proširenje EU, ali da su Kosovu neophodne institucije.
„Počastvovana sam što sam danas u Prištini ugostila predsednika Evropskog saveta Antonia Koštu, uoči njegovih sastanaka sa institucionalnim i političkim predstavnicima Kosova i Samita EU–Zapadni Balkan, koji će se održati kasnije ove nedelje“, rekla je Palatova u objavi na mreži „X“.
Kako je dodala, postoji prilika za proširenje Unije, ali da su Kosovu što pre potrebne institucije.
„Prilika za proširenje Evropske unije je stvarna. Kosovu su potrebne potpuno funkcionalne institucije što je pre moguće“, dodala je Palatova.
Košta se danas u Prištini sastao sa vršiocem dužnosti predsednika Kosova Aljbuljenom Hadžiju i premijerom u tehničkom mandatu Aljbinom Kurtijem, dok će u toku dana održati konferenciju za medije u sedištu Evropske unije.
On je istakao da je danas u Prištini kako bi potvrdio kontinuiranu podršku Evropske unije Kosovu.
Izvor: Kosovo Online
Foto: Eva Palatova/X
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.