BEOGRAD, 12. april – Povodom najvećeg hrišćanskog praznika – Vaskrsa, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković uputio je čestitke NJegovoj svetosti patrijarhu srpskom gospodinu Porfiriju, NJegovom Visokopreosveštenstvu mitropolitu raško-prizrenskom i kosovsko-metohijskom gospodinu Teodosiju, sveštenstvu, monaštvu i svim vernicima Srpske pravoslavne crkve, a naročito našem narodu na Kosovu.
“Iako me zabrana prištinskih vlasti i dalje sprečava da prazničnu radost delim zajedno sa našim narodom na tlu naše svete zemlje, duhom i mislima sam uz njih, deleći sa njima veru u vaskrsenje, pobedu života, dobra i nade.
Vaskrs je praznik koji slavi pobedu života nad smrću, a na temeljima te vere stoji i nesalomivi duh srpskog naroda koji živi i opstaje na Kosovu i Metohiji uprkos brojnim izazovima, čuvajući svoje korene, svoju duhovnost i svoja vekovna ognjišta. Vaskrs je Praznik nad praznicima koji nas uči da se u najtežim trenucima rađa nova snaga, a iz stradanja izrasta vera u bolje sutra.
Baš na Kosovu i Metohiji, gde su naše svetinje i naš narod kroz vekove svedočili istrajnost, trpljenje i nepokolebljivu veru, upravo tu, gde je istorija ispisana žrtvom i nadom, Vaskrs dobija svoje najdublje značenje kao simbol obnove i večnog trajanja.
Neka nas ovi praznični dani podsete na važnost jedinstva, međusobnog razumevanja i mira. Neka nas ukrepe u uverenju da su sloga, ljubav i vera temelji na kojima možemo graditi sigurnu i pravednu budućnost za sve.
Želeći svima dobro zdravlje, duhovni mir i snagu, upućujem najradosniji hrišćanski pozdrav: Hristos vaskrse – vaistinu vaskrse!”, navodi u čestitki Petković.
Izvor i foto: Kancelarija za KiM
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.