Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

PETKOVIĆ: NEKA VASKRS DONESE NADU U MIR, SAMO UJEDINJENI U DOBRU I VERI MOŽEMO OPSTATI

04/20/2025 9:29 Redakcija RTV Puls

BEOGRAD, 20.april – Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković uputio je patrijarhu srpskom Porfiriju, mitropolitu raško-prizrenskom i kosovsko-metohijskom Teodosiju, sveštenstvu, monaštvu i svim vernicima, posebno srpskom narodu na Kosovu, čestitke povodom najvećeg i najradosnijeg hrišćanskog praznika Vaskrsa.


„Iako danas na praznik nad praznicima, usled već dvogodišnje zabrane nerazumnih vlasti u Prištini, nisam sa svojim narodom na stradalnom Kosovu i Metohiji, saučestvujem u prazničnoj radosti vaskrsenja Gospodnjeg“, naveo je Petković.

Podsetio je da je Vaskrs praznik u slavu novog života, vere i nade koji nas uči da nesalomivi duh srpskog naroda živi i opstaje uprkos svim nedaćama i preprekama sa kojima se suočava, a da je ljubav prema našim vekovnim ognjištima istrajnija i snažnija od svake mržnje progonitelja.

Dodao je da se najveći praznik, u kojem se vidi i simbol pobede nad svakim zlom i nepravdom, posebno praznuje na Kosovu gde su Srpska pravoslavna crkva i srpski narod vekovima izloženi stradanju i brojnim iskušenjima.

„U ovim danima kada praznujemo i zajedništvo i slogu, utemeljenu na večnim principima dobrote i pravednosti, neka nam Vaskrs donese i nadu da je moguće da među ljudima, bez obzira na sve njihove različitosti, zavlada trajni mir. Upravo je mir i centralna reč našeg odnosa prema Kosovu i Metohiji i na ovaj dan, više nego ikada, verujemo da on nije samo ideal kome težimo već i budućnost kojoj se nadamo“, istakao je Petković.

Dodao je da je Kosovo centar srpske pravoslavne duhovnosti, a drevni manastiri, crkve i Patrijaršija u Peći živa mesta vere, iz kojih se u hrišćanskom duhu propoveda ljubav među narodima, ali i bratska sloga među Srbima.

„Samo ujedinjeni u dobru i u veri, možemo ostati i opstati, a naša vera pravoslavna svedoči da posle stradanja uvek dolazi Vaskrsenje. Želim svim vernicima da najveći hrišćanski praznik provedu u dobrom zdravlju i miru, upućujući još jednom najradosniji pozdrav – Hristos vaskrse, vaistinu vaskrse!“, poručio je Petković.


Izvor: Kancelarija za KiM
Foto: Twiter

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.