RANILUG, 18. maj – Kulturno-sportska manifestacija „Morava se u pesmu uliva“, koja je svečano otvorena 13. maja u Ranilugu, završena je sinoć koncertom nacionalnog ansambla “Venac” iz Gračanice.
Sala Doma kulture u Ranilugu bila je mala da primi sve ljubitelje narodne muzike i folklora, koji su došli da uživaju u igrama i pesmama iz svih krajeva Kosova I centralne Srbije.
Nacionalni ansambl “Venac” nastupio je u svom najjačem sastavu, a publika je izvođače nagradila dugotrajnim aplauzima.
Manifestacija „Morava se u pesmu uliva“ već više od dve decenije okuplja mlade iz Kosovskog Pomoravlja, pružajući im priliku za druženje, sportska nadmetanja i očuvanje tradicije.
“Mogu da kažem da smo imali jako veliki broj učesnika što se tiče i kulturnog i sportskog sadržaja, ako računamo članove ansambla “Venac” bilo je oko 600 do 700 učesnika, što nije mali broj. Trudimo se da ovu manifestaciju svake godine obogatimo nekim novim sadržajima. Nadam se da je publika u Ranilugu uživala”, kaže za RTV Puls član Organizacionog odbora, Zoran Stanković.
Tokom protekle sedmice nastupila su brojna kulturno-umetnička društva iz više kosovskih sredina kao I iz Kumanova, dok su najboljima u sportskim disciplinama uručene vredne nagrade.
Kulturno-sportska manifestacija „Morava se u pesmu uliva“ održana je pod pokroviteljstvom Kancelarije za Kosovo i Metohiju I opštine Ranilug.
Izvor i foto: RTV Puls
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.