SEVERNA MITROVICA, 13. januar – Povodom proslavljanja srpske Nove godine, danas se u Severnoj Mitrovici, održava tradicionalna manifestacija „Ulica otvorenog srca“ u okviru koje se organizuje niz aktivnosti i programa posvećenih prvenstveno najmlađima.
Na šetalištu su postavljeni štandovi sa raznovrsnom ponudom proizvoda, od slatkiša do domaće radinosti. Brojni sadržaji i programi privukli su veliki broj građana i dece, uprkos niskim temperaturama.
Manifestacija je počela likovnom radionicom na otvorenom, nakon čega sledi nastup KUD „Kosovski božur“, dok su nosioci programa deca iz PU „Danica Jaramaz“, OŠ „Branko Radičević“ i OŠ „Sveti Sava“.
Učenici OŠ „Sveti Sava“ organizovali su i prikupljanje novca u humanitarne svrhe prodajom proizvoda koje su pripremili zajedno sa profesorima i roditeljima.
U 12.55 počinje dečja predstava, a nakon nje sledi još jedan nastup KUD „Kosovski božur“, kao i koncert sa početkom u 14.30.
Najmlađi sugrađani mogu da učestvuju u likovnoj radionici, uživaju u slatkišima i slikaju se sa svojim omiljenim crtanim junacima ili Deda Mrazom.
Predviđeno je da se manifestacija završi puštanjem balona (Noć novogodišnjih želja) u 17 časova.
Izvor i foto: TV Most
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.