Ako želite da čitate svoje članke pre 2022. kliknite na dugme Arhiva Vesti

U PETAK NOVI PROTEST PROTIV POSKUPLJENJA STRUJE U PRIŠTINI

04/07/2025 15:29 Redakcija RTV Puls

PRIŠTINA, 7.april – Grupa „Ni cent više” najavila je održavanje još jednog protesta protiv najavljenog poskupljenja električne energije. Protest će se održati u petak u centru Prištine, a građani su pozvani da masovno izađu i izraze nezadovoljstvo zbog planirane odluke Regulatorne kancelarije za energetiku (RKE).


U saopštenju organizatora se navodi da je prvi protest, održan u subotu, okupio stotine građana, dok se za petak očekuje još veći odziv. Iz grupe upozoravaju da povećanje cene struje neće uticati samo na račune za električnu energiju, već će izazvati lančano poskupljenje hrane, osnovnih proizvoda, usluga i troškova života uopšte.

„Građani ne mogu i ne smeju da plaćaju cenu krize koju nisu izazvali. Naš zahtev je jasan – stop poskupljenju“, poručili su organizatori, pozivajući građane da povedu prijatelje, porodicu i rođake.

„Samo zajedničkim glasom možemo da zaustavimo ovu nepravdu. Ćutanje danas, košta sutra“, zaključuje se u pozivu za protest.


Izvor: Reporteri
Foto: Kosovo online

Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.