BEOGRAD, 9 – april – Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da su branioci Košara bili kamen zemlje Srbije o koji su se razbile snage terorista, a naša generacija je njihovom nepokolebljivošću dokazala da je dostojna slavnih predaka.
Petković se oglasio objavom i fotografijom na Instagramu povodom 26 godina od početka Bitke na Košarama.
“Na današnji dan albanski teroristi sa KiM, potpomognuti od strane NATO i vojske Albanije, otpočeli su napad na jugoslovenske graničare na Prokletijama, u zoni karaule Košare. Bitka u širem rejonu Košara trajala je većim ili manjim intenzitetom do kraja agresije na SRJ, a naši graničari, heroji, iako brojem višestruko nadjačani, nisu poraženi. Naši vojnici dali su lekciju kako se brani otadžbina, a njihova hrabrost inspirisaće buduće generacije srpskih rodoljuba. Branioci Košara bili su kamen zemlje Srbije o koji su se razbile snage terorista, a naša generacija je njihovom nepokolebljivošću dokazala da je dostojna slavnih predaka”, napisao je Petković u objavi.
Izvor: Instagram/Petar Petković
Foto: Tanjug
Preuzimanje i objavljivanje vesti, fotografija i audio/video materijala u produkciji RTV Puls nije dozvoljeno bez saglasnosti autora i navođenja izvora.